Sözlü Tarih ‘8 Mile’ Rap Savaşları

detweek-banner

” 8 Mile 2002 sonbaharında vizyona girdiği zaman”  bu küçük bir vahiy oldu. Biz iyi olacağını umuyorduk — o kadar iyi olacağını bilmiyorduk. Eminem ve  onun olası ortak işbirlikçisi , yönetmen Curtis Hanson — yeni çıkmış bir kaprisli Michael Chabon adaptasyon,Acaba çocuklar — gevşek bir kaç zor günler yaklasık Marshall Mathers’a ait kıran kırana 90’lı Detroit içinde.İşlenmiş olarak sessiz blues ve grays, takıntılı otantik ve cesaretle abartısız, sonuç, büyük olasılıkla şimdiye kadar yapılmış en iyi rap filmi oldu.

Bu, hiçbir belirsiz açısından , aynı zamanda bir sahne için bir aşk mektubu oldu,Film virtüözik  sekans sırasında: Yaralı,çileli ve giderek anladığım kadarıyla hiçbir sikikleri ,B-Rabbit onun iblisleri ile savaşmak için barınağın kirli zindanına — ve özgür dünya liderleri.

Bu şaşırtıcı savaş rap sahneleri yarattıklarında aslına sadık idi,gerçek savaşlar Em üstüne giderken geldi,Detroit battle rap soyundan, ilk olarak, Rhythm mutfak, haftalık bir parti promotörü ve giyim Tasarımcısı Maurice Malone tarafından barındırılan bir haftalık bir taraf aracılığıyla  Stanley’nin Mania Cafe adlı bir Çin restoranı . Malone— O neşeyle New York’ta yaşadığı kısa bir süre boyunca hip hop partileri esinlenerek — Detroit rap merkez üssü haline Hip Hop Shop, açmış sonra. “Her Cumartesi 17: 00 ve 19: 00 biz tüm giysileri taşımak ve zemin için çocuklar savaş açmak için izin istiyorum ” diyor Malone. Film için bir depoda bir platoda yeniden oluşturulmasına rağmen ,Shelter – ve hala – Gerçek , terli savaşlar gerçekleşecek gerçek bir yer. ” Bu içgüdü , ” Eminem onun iradesi savaşmak için ” Asla gitmez . “ diyor

90 ‘ lı yıllarda,biz ne olduğunu biliyordum, L.A. ve NYC hip-hop.Bunu Detroit’te yakalamak için bize biraz zaman aldı.Neyse ki, 8 Mile— tam olarak burada keşfedilmeyi özellikle, onun kalp pompalama, zifiri mükemmel yakın final, — ile birlikte gelen zaman ve sonsuza kadar ölümsüzleştirilmiş şehirin kirli sahne. “

Grantland üzerindeki tüm makaleyi okuyun BURAYA.

Kaynak: Eminem.com ve Shady Records.com

NOT: Bu haber EMINEM LEGEND (Eminem Türkiye Fan Sitesi) haberi’dir,tarafımca çevirilmiştir,haberi Alıntı Yapan Kişiler Kaynağını Belirtmelidir.

Çeviri/Haber: TC Sinan Ateş/Shadyy313

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.